Demirdöküm Kombi Kullanım Ayarı

Demirdöküm Kombi Hangi Ayarda Kullanılmalıdır?

Demirdöküm Kombi Kullanım Ayarı : kombiler modellerine göre değişik ayarları bulunan elektronik cihazlardandır. Mesela bazı kombilerde en düşük ısı derecesi 30 olurken bazı kombilerde bu ısı derecesi en düşük 40 olabilir. Bu yüzden de kombiler için şu ayarda kullanılması gerekir gibi bir ifade kullanılamaz. Ayrıca her binanın özelliğinin aynı olmadığı her dairenin metre karesinin farklı olduğunu düşünürsek yine kombilerin ayarları hakkında net bir bilgi veremeyiz. Yalnız bu konudaki bilgileri sizlere Nilüfer Demirdöküm Servis olarak sunabiliriz.

kombi ayari kac olmali, kombinin calismasi gereken ayar
demirdokum kombi isi ayari

Demirdöküm kombi sıcaklık ayarı konusundaki bilgileri sizler için sunalım. Yalnız konu hakkında şu şekilde açıklama yapılabilir Demirdöküm Kombi Kullanım Ayarı : binanızda ısı yalıtımı varsa kombilerinizi düşük derecede kullansanız bile iyi sonuçlar elde edeceğiniz kesindir. Çünkü dışarıdaki hava ne kadar soğuk olursa olsun binanızda bulunan ısı yalıtımı sayesinde soğuk hava dairenize tam anlamıyla akış yapmaz yani duvarlarınızın sıcak kalmasını sağlar. Bu sayede de kombinizden en iyi sonuçları alırsınız. Binanızda ısı yalıtımı yoksa da bu durum sizler için geçerli olmaz. Yani kombinizi yüksek ısı derecesinde çalıştırsanız bile sağlıklı verimler alamazsınız. Çünkü dışarıdaki soğuk hava dairenizin içerisine tam anlamıyla akış yapar. Bu konuda etkin olan bir diğer durum da dairenizin hangi katta olduğudur. Mesela daireniz ara katlardaysa en iyi sonuçları elde edebilmeniz mümkündür. Ama önemli olan üst ve alt komşularınızın kombisini hangi derecede kullandığıdır. Daireniz ara katlarda değilse de üst veya alt katlardan ısı gelmeyeceği için Demirdöküm kombinizin ısı derecesini yükseltmenize rağmen iyi sonuçlar alamazsınız.

Bahsetmiş olduğumuz bilgilerle de kanıtladığımız gibi Demirdöküm Kombi Kullanım Ayarı ile alakalı şu ayarda kullanmak gerekir diyemeyiz. Bunun için de kombi kullanıcılarına şu tavsiyede bulunabiliriz: daireniz ister ara katlarda olsun ister olmasın, binanızda ister ısı yalıtımı olsun ister olmasın, kombinizin başına geçin ve ekranında yazan rakamlardan yola çıkarak bir ısı derecesi belirleyin ve kombinizi sürekli olarak aynı ısıda çalıştırın. Bu konuda ile alakalı yine de aklınıza takılan sorularınız olursa Nilüfer Demirdöküm Servisi ile görüşebilirsiniz.